ul. Morska 469 Gdynia - Cisowa, 81-002 Gdynia +48 694460549 kontakt@kcsw.org

Zjazd Szkoły Biblijnej Słowa Wiary | 16-17 Stycznia

szkoła biblijna

Zjazd Szkoły Biblijnej Słowa Wiary 16 Stycznia Sobota. Usługują pastorzy Jacek & Lidia Słaby.

Temat: Autorytet Wierzącego (temat może ulec zmianie)

Plan spotkań Szkoły Biblijnej
Spotkania rozpoczynają się w daną sobotę o godzinie 16:45 od modlitwy & uwielbienia.
1 sesja 17:00 - 17:50
2 sesja 18:00 - 18:50
3 sesja 19:00 - 19:50
4 sesja 20:00 - 20:50

Pomiędzy sesjami przewidziane przerwy 10 min. (zapraszamy do kafeterii)

Płatność za uczestnictwo w Szkole Biblijnej:
Każdorazowo (jeden raz w miesiącu/za jedną sobotę) w dniu zjazdu, 
opłata za uczestnictwo w formie darowizny (gotówką, lub przelewem bankowym z potwierdzonym dow. wpłaty - tytuł: Szkoła Biblijna)
- 20 zł /os
- 30 zł/ wspólnie od małżeństwa

Zapisy i zgłoszenia do Szkoły Biblijnej Słowa Wiary
Na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub podczas pierwszego zjazdu

Dla studentów przewidziana możliwość zamówienia & zakupienia płyty CD (format MP3), z wykładów. 

17 Stycznia Niedziela godz,10:00 & 12:00 nasi goście będą usługiwali na nabożeństwach w Kościele Słowo Wiary w Gdynia 

#KCSWGdynia  #KCSWszkolabiblijna


Pastor Jacek Słaby  – założyciel Kościoła El Shaddai w Pruszkowie, poznał Jezusa Chrystusa, jako swojego Pana i Zbawiciela w czasie studiów na Uniwersytecie slabyWarszawskim w 1985 roku. Rok później przyjął biblijny chrzest wiary. Wkrótce po swoim nawróceniu zaangażował się, jako członek założyciel w pracę Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego (ChSA) będąc na przełomie lat 80/90 XX wieku jednym liderów pracy CHSA w Warszawie, był członkiem Komisji Rewizyjnej CHSA oraz redaktorem wydawanego przez stowarzyszenie Magazynu „Mała Grupa”.  Po zdaniu egzaminu kościelnego został ordynowany w 2003 roku na duchownego w Kościele Zielonoświątkowym. Jest autorem wielu artykułów i opracowań publikowanych na łamach chrześcijańskich magazynów „Słowo i Życie”, „Chrześcijanin”, „Absolutnie Fantastyczne”, Magazyn Chrześcijański „Cel”. Był członkiem zarządu Fundacji Nadzieja dla Przyszłości, a od połowy lat 90-siątych jest we władzach Fundacji Głos Ewangelii, zajmującej się produkcją chrześcijańskich programów emitowanych w polskich i zagranicznych komercyjnych i publicznych stacjach radiowych.

Zawodowo związany jest z branżą medialną, pracując dla stacji radiowych i telewizyjnych. Na początku dla 90-siątych był dyrektorem pierwszej chrześcijańskiej stacji radiowej w Polsce Radio Mazury w Ostródzie, która jako pierwsza w naszym kraju wprowadzała słuchaczy w świat współczesnej muzyki chrześcijańskiej (CCM). Prowadził też internetowe Radio CEL. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania UW (magister organizacji i zarządzania),  School of Radio, TV & Film College of the Communication and Arts Regent University w Virginia Beach, USA (M.A. in Communication) oraz ukończył podyplomowe studia Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów i Uniwersytetu Gdańskiego (executive MBA). Oprócz wykształcenia zawodowego dużą rolę przywiązuje do zdobywania wiedzy teologicznej i duszpasterskiej. Uzyskał dyplom Advanced Certificate Studies in Practical Ministries International Institute for Biblical Studies i Chrześcijańskiego Instytutu Biblijnego (ChIB) w Warszawie, jest absolwentem Szkoły Poradnictwa Rodzinnego prowadzonej przez ChIB wspólnie z Institute for Christian Resources San Jose, USA, ukończył Kolegium Teologiczne Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, Jonathan David Permanent School of Prophets w Muar, Malezja, studium uzupełniające dla pastorów Charis Bible College Polska oraz kurs z dziedziny duszpasterstwa, chrześcijańskiego doradztwa i wspierania osób z głębszymi problemami psychicznymi Fundacji De’ignis Polska.

W swojej służbie duszpasterskiej szczególną radość sprawia mu duchowy wzrost wierzących i ich kolejne kroki na drodze do realizacji Bożego powołania. Jest używany przez Boga w służbie proroczej zarówno w lokalnej społeczności, jak i służąc innym kościołom i chrześcijanom różnych denominacji. Wielką przyjemność sprawi mu prowadzenie szkoleń i kursów dla narzeczonych oraz doradztwo i poradnictwo małżeńskie, gdzie na biblijnym gruncie korzystając z duchowego prowadzenia pomaga innym w rozwiązywaniu problemów. Oprócz Kościoła El Shaddai usługuje w kościołach różnych denominacji w kraju i zagranicą oraz na seminariach i konferencjach.

W pracy kościelnej pastor Jacek ma silne duchowe wsparcie ze strony żony Lidii, są rodzicami trójki dorosłych dzieci – Sylwii, Kamila i Pawła. Jest pasjonatem sportów wodnych oraz fanem Skandynawii i Słowacji.

Lidia Słaby – wspólnie z mężem zakładała Kościół El Shaddai i pełni funkcję starszego, pochodzi z domu, w którym Słowo Boże było drogowskazem i zajmowało pierwsze miejsce w życiu. Jej rodzicie byli mocno zaangażowani w służbę chrześcijańską zakładając i prowadząc kościoły na terenie południowej Polski, a tata pełnił przez wiele lat funkcję pastora najpierw w Zjednoczonym Kościele Ewangelicznym, a po upadku komunizmu w Kościele Zielonoświątkowym. 

Lidia w czasach studenckich mocno angażowała się w pracę wśród studentów, będąc między innymi członkiem założycielem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego (ChSA). Była jednym liderów pracy CHSA we Wrocławiu, prowadząc małe grupy i organizując wydarzenia ewangelizacyjne dla studentów. Po ukończeniu studiów od razu włączyła się w pracę chrześcijańską pracując w administracji kościołów zielonoświątkowych i charyzmatycznych, zarówno na poziomie lokalnym jak i ogólnopolskim. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (magister administracji), ukończyła podyplomowe studia w zakresie religioznawstwa oraz pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. W zakresie edukacji chrześcijańskiej ukończyła Korespondencją Szkołę Biblijną „Emaus”, Szkołę Poradnictwa Rodzinnego prowadzoną przez Chrześcijański Instytut Biblijny i Institute for Christian Resources San Jose, USA, a także Instytut Katechetyczny Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego. W Kościele służy darem mądrości i duchowego rozeznania, jest zaangażowana w służę poradniczą dla małżeństw i rodzin oraz w służbę domu Kościoła El Shaddai. Prywatnie lubi zwiedzać nowe miejsca i odkrywać tajniki kulinarne kuchni z różnych stron świata.