Publikacje

Oczarowani Bogiem

Oczarowani Bogiem

Oczarowani Bogiem - pokonywanie życiowych rozczarowań

Bez względu na to, co stało się w twoim życiu, jak bardzo jesteś rozczarowany i zrezygnowany, jest droga wyjścia. Jeśli dziś czujesz, że twoje życie rozpadło się jak domek z kart i wygląda na to, że już nigdy nie zostanie poskładane w całość, to nie jest prawdą. Możesz powrócić do radości i pokoju, jakich doświadczałeś kiedyś, zanim tak boleśnie zraniło cię rozczarowanie. Rany mogą być śmiertelne. Diabeł zawsze próbuje użyć rozczarowania, by coś dobrego uśmiercić w naszym życiu. Ufam, że z pomocą tej publikacji Duch Święty sam pokaże ci drogę ku wolności.

Miłosierny i Wierny

Miłosierny i Wierny

Wygląda na to, że od zawsze w Ciele Chrystusa można spotkać dwie grupy chrześcijan. Tych, którzy są zainteresowani oglądaniem Bożych dzieł, oraz tych, którzy nie tylko pragną je oglądać, ale wręcz czynić. Jedni podziwiają, gdy Bóg uzdrawia, czy czyni cuda w ich własnym życiu lub życiu innych ludzi. Drudzy natomiast starają się dowiedzieć, jak Bóg czyni te rzeczy i jak można z Nim współpracować w ich wykonywaniu. 
Długowieczność

Długowieczność

 Moje pytanie brzmi: „Czy również długie życie na ziemi - długowieczność - jest wpisana w TO życie? Czy raczej dzień naszej śmierci został już z góry (dosłownie z góry) określony i wyznaczony? Czy to Bóg decyduje o tym, że jedno niemowlę umiera w łonie matki zanim się jeszcze urodzi, a inne w ósmym dniu po urodzeniu? Czy to Bóg z góry decyduje, że jedno dziecko umiera w ósmym roku życia, jakiś nastolatek w osiemnastym roku życia, młodzieniec w dwudziestym ósmym roku życia, a starzec w sędziwym osiemdziesiątym ósmym roku życia?
Dzień wielkiej zapłaty

Dzień wielkiej zapłaty

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że jako wierzący również pewnego dnia otrzymamy w górze naszą zapłatę za dotychczasową pracę – całe nasze życie – jaką wykonaliśmy na ziemi? Niekiedy wychowani w ewangelicznym chrześcijaństwie zapominamy, bądź nawet nie jesteśmy świadomi tego, że choć zbawieni jesteśmy z łaski przez wiarę (a nie z uczynków), to przeznaczeni jesteśmy przez Boga do dobrych uczynków, które teraz mają stać się treścią naszego życia.
Witaj na pokładzie

Witaj na pokładzie

Żyjemy, by naszym życiem uwielbiać Boga. Żyjemy, by wykańczać diabła. Żyjemy, by wypuszczać ludzi na wolność. Wierzę, że w tym życiu powinniśmy mieć postawę jak Maria Woodworth Etter, która mawiała: „Lepiej jest przepracować się dla Jezusa niż zardzewieć”.
Serce sługi

Serce sługi

Po jakimś czasie bycia w kościele, nasłuchujemy się wiele terminów, sloganów jak i prawd chrześcijańskich, które w końcu powszednieją, lub stają się tak uduchowione, że aż niepraktyczne i nieprzydatne. Jedną z takich rzeczy jest wierność i lojalność. W tej krótkiej publikacji postaramy się"odduchowić" te terminy i nadać im ponownie praktyczny i codzienny wymiar  w naszych domach, pracy, jak i kościele.
Święty umysł - czyli zbawiony ja i moja głowa

Święty umysł - czyli zbawiony ja i moja głowa

Oddanie Bogu swojego umysłu jest jednym z kluczy do prowadzenia zwycięskiego życia chrześcijańskiego. 
Bóg w człowieku - książka pastora Dariusza Macha.

Bóg w człowieku - książka pastora Dariusza Macha.

Pierwszy człowiek poprzez swój upadek wprowadził na świat rasę upadłych i grzesznych ludzi, przepełnionych grzeszną naturą ich nowego ojca – diabła (Jn 8:44; Ef 2:1-3). Drugi Człowiek – Jezus Chrystus – poprzez swoje dzieło odkupienia wprowadził na świat nową rasę Bożych ludzi, posiadających Boską naturę, połączonych ze swoim nowym Ojcem – Bogiem Stworzycielem (2 Pt 1:4).
Przyjmij swoje uzdrowienie - nowa, poszerzona i uzupełniona książka Dariusza Macha.

Przyjmij swoje uzdrowienie - nowa, poszerzona i uzupełniona książka Dariusza Macha.

Brak pieniędzy i choroba to problemy, z jakimi najczęściej borykają się współcześni ludzie, zarówno ci wierzący, jak i niewierzący. Jeśli podczas nabożeństwa w którymkolwiek z kościołów zadasz pytanie: „Czy jest ktoś
z was chory?” – ujrzysz las podniesionych rąk. Każdy człowiek pragnie być zdrowy, przynajmniej powinien. Każde dziecko wie, że choroba to coś złego.
Zapominając o tym co za mną - książka pastora Dariusza Macha.

Zapominając o tym co za mną - książka pastora Dariusza Macha.

W obliczu problemów, tragedii i bolesnych doświadczeń, nasze myśli i emocje potrafią zakrzyczeć i zaciemnić prawdziwy obraz Boga Ojca i jego sposobów działania. Bez względu na to, czego doświadczyłeś ze strony diabła, świata, innych ludzi świadomie czy nieświadomie przez niego wykorzystanych, czy pomimo twoich własnych złych wyborów
i decyzji, to co przed tobą - wciąż ZALEŻY OD CIEBIE! 
1 2 3